• Dom Dziecka im. Marii Konopnickiej
    ul. Bronka Czecha 22, 58-580 Szklarska Poręba
    Dom Dziecka w Kotli
    ul. Głogowska 68, 67-240 Kotla
    Pogotowie Opiekuńcze w Legnicy
    ul. Wojska Polskiego 7, 59-220 Legnica
    Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych 
    w Opolu, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Dom Dziecka na Pasiece” 
    w Opolu

    ul. Powstańców Śląskich 14, 45-086 Opole
    Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu, Dom Dziecka nr 2
    ul. Poprzeczna 3c, 49-300 Brzeg
    Dom Dziecka w Turawie
    ul. Opolska 56, 46-045 Turawa
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Krzepicach
    ul. Ryły 24a, 42-160 Krzepice
    Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej
    ul. Plebiscytowa 12, 41-717 Ruda Śląska
    Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży
    ul. Dr H. Jordana 2/11, 41-808 Zabrze
    Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego
    os. Zielone 25, 31-977 Kraków
    Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem
    ul. Tetmajera 31, 34-500 Zakopane
    Caritas, Placówka Opiekuńczo Wychowawcza dla dziewcząt typu Socjalizacyjnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej
    ul. Źródlana 17, 30-734 Kraków
    Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie
    ul. M. Skłodowskiej-Curie 10, 32-500 Chrzanów
    Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
    ul. Sobieskiego 7, 38-100 Strzyżów
    Nasza Chata” Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu
    ul. Rosłońskiego 36, 37-700 Przemyśl

     

     

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda Główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza CHATA SKSK

    Wyróżnienie 1:
    Dom Dziecka w Oławie
    Wyróżnienie 2: Pogotowie Opiekuńcze w Legnicy
    Wyróżnienie 3: Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Opolu

    Wyróżnienie 1: Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu
    Wyróżnienie 2: Dom Dziecka w Głogówku
    Wyróżnienie 3: Dom Dziecka w Turawie

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna:
    Ośrodek Święta Elżbieta Placówka Socjalizacyjna nr 2

    Wyróżnienie 1: Dom Dziecka w Orzeszu
    Wyróżnienie 2: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Przystań"
    Wyróżnienie 3: Dom Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna:
    Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa"

    Wyróżnienie 1: Interwencyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla dziewcząt Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie
    Wyróżnienie 2: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk" w Rzuchowej
    Wyróżnienie 3: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. Janusza Korczaka w Tarnowie

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka „HANKA” w Dębicy

    Wyróżnienie 1: Dom Dziecka Skopanie
    Wyróżnienie 2: Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
    Wyróżnienie 3: Katolicka Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łące

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach, Dom Dziecka nr 1

    Wyróżnienia:
    Dom Dziecka w Kotli
    Dom Dziecka w Legnicy
    Dom Dziecka w Oławie

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka w Skorogoszczy

    Wyróżnienia:
    Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu, Dom Dziecka nr 1
    Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu
    Dom Dziecka w Namysłowie

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu

    Wyróżnienia:
    Dom Dziecka w Rybniku
    Dom Dziecka w Orzeszu
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Krzepice

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego Dom Dziecka w Nowym Sączu

    Wyróżnienia: 
    Interwencyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla Chłopców w Krakowie
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. Janusza Korczaka w Tarnowie
    Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego w Krakowie (ul. św. Gertrudy)

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna:„Nasza Chata” Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu

    Wyróżnienia:
    Dom Dziecka pn. „Ochronka” im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli
    Dom Dziecka w Wolicy
    Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom we Wrocławiu
    Trasa pt. „Nasze centrum na uboczu”

    Wyróżnienia:
    Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Wałbrzychu
    Dom Dziecka "Nad Potokiem", Lubomin
    Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach
    Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza CHATA SKSK ze Świdnicy

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Centrum Administracyjnej Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z siedzibą w Bogacicy, Dom Dziecka w Lasowicach Małych
    Trasa pt. „Nasza okolica często nas zachwyca”

    Wyróżnienia:
    Dom Dziecka w Głogówku
    Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu, Dom Dziecka nr 2
    Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych w Opolu

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej
    Trasa pt. „Na kole po rudzkim padole”

    Wyróżnienia:
    Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu
    Dom Dziecka w Orzeszu
    Dom Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie opiekuńcze” w Tarnowie
    Trasa pt. „Patriotyzm – energia ludzkich serc (szlakiem historii, ludzi i wydarzeń)”

    Wyróżnienia: 
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego Dom Dziecka w Nowym Sączu
    Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie
    Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna: „Nasza Chata” Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu Dom OSTRÓW
    Trasa pt. „Małe i duże Przemyśl-ane odkrycia dzieciaków z Naszej Chaty”

    Wyróżnienia:
    Dom Dziecka w Jarosławiu
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Nienadowej
    Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Chata SKSK w Świdnicy z ul. Wieleckiej 22
    Projekt „Przenikanie pokoleń”.


    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka w Chmielowicach
    Projekt „Dzieci Dzieciom. Teatr Lekarstwem Duszy”.


    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla Dziecka” w Bytomiu
    Projekt „Majówka dla naszych dzieci”.


    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna: Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie
    Całokształt działalności wolontaryjnej.


    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół POW w Tarnobrzegu
    Projekt „Biegamy dla Kacperka”.


    DOMY POZYTYWNEJ ENERGII 2015 – laureaci etapu półfinałowego
    WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE:

    Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza CHATA "SKSK" ze Świdnicy,
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego w Wołowie,
    Dom Dziecka w Głogowie.

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE:
    Dom Dziecka w Chmielowicach,
    Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu,
    Dom Dziecka w Namysłowie.

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE:
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla dziecka” z Bytomia,
    Dom Dziecka w Rybniku,
    Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży z Zabrza.

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE:
    Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie,
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego Dom Dziecka w Nowym Sączu,
    Dom Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu.

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE:
    Dom Dziecka w Jarosławiu,
    „Nasza Chata” Dom dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu,
    Dom Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu.

     

     

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania z Wrocławia


    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka im. Janusza Korczaka z Tarnowa Opolskiego


    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Jaworzna


    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego Dom Dziecka w Trzycierzu


    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna: Katolicka Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej z Łąki



    DOMY POZYTYWNEJ ENERGII 2015 – laureaci etapu półfinałowego
    WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE:

    Dom Dziecka, ul. Wandy 10, 59-220 Legnica
    Całodobowa Placówka Opiekuńczo Wychowawcza Chata „SKSK”, ul. Sikorskiego 62a, 58-100 Świdnica
    Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania, ul. Lekcyjna 29, 51-169 Wrocław

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE:
    Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim, ul. Korczaka 1, 46-050 Tarnów Opolski
    Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu, ul. Poprzeczna 3, 49-300 Brzeg
    Dom Dziecka, ul. Kazimierza Pułaskiego 1, 46-100 Namysłów

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE:
    PCaritas – Ośrodek Święta Elżbieta Placówka Socjalizacyjna, ul. Ściegiennego 6, 41-710 Ruda Śląska
    Dom Dziecka w Rybniku, ul. Powstańców Śląskich 44, 44-200 Rybnik
    Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, ul. Hetmańska 21, 43-600 Jaworzno

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE:
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Centrum Administracyjne nr 2, os. Szkolne 27, 31-977 Kraków
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego Dom Dziecka w Trzycierzu, Trzycierz 95, 33-322 Korzenna
    Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Przyjazny Dom", ul. Chyszowska 3, 33-100 Tarnów

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE:
    Nasza Chata” Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu, ul. Rosłońskiego 36, 37-700 Przemyśl
    Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, ul. Grodzka 2, 38-400 Krosno
    Katolicka Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, 36-004 Łąka 260 A

     

     

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Bierutów


    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka "Nasz Dom Bogacica - Bąków",  Bogacica


    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dom Dziecka, Bielsko-Biała


    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna: Centrum Administracyjne nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Kraków


    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka „HANKA”, Dębica



    DOMY POZYTYWNEJ ENERGII 2015 – laureaci etapu półfinałowego
    WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE:

    Dom Dziecka im. Synów Pułku, Świdnica
    Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo–Wychowawcza „Nadzieja”, Jelenia Góra
    Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Bierutów

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE:
    Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Szansa” w Brzegu
    Dom Dziecka "Nasz Dom Bogacica - Bąków", Bogacica
    Dom Dziecka, Namysłów

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE:
    Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Jaworzno
    Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze Pomocy Dziecku i Rodzinie ZOW nr 2, Sosnowiec
    Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dom Dziecka, Bielsko-Biała

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE:
    Centrum Administracyjne nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Kraków
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. J. Korczaka, Tarnów
    Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Przyjazny dom", Tarnów

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE:
    Nasza Chata” Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu, ul. Rosłońskiego 36, 37-700 Przemyśl
    Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, ul. Grodzka 2, 38-400 Krosno
    Katolicka Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, 36-004 Łąka 260 A

     

     

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przystanek Dobrej Nadziei” we Wrocławiu


    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka w Opolu


    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej


    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie Opiekuńcze”  w Tarnowie


    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka w Skopaniu

    NAGRODY SPECJALNE "Domy pozytywnej energii" 2012
    Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Opoka” we Wrocławiu
    „Nasza Chata” Dom dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu

    DOMY POZYTYWNEJ ENERGII 2015 – laureaci etapu półfinałowego
    WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE:

    Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Opoka”, ul. Wejherowska 28, 54-239 Wrocław
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przystanek Dobrej Nadziei”, ul. Borowska 181/187, 50-553 Wrocław
    Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Gromadka”, ul. Fredry 47, 57-400 Nowa Ruda

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE:
    Dom Dziecka, ul. Powstańców Śląskich 14, 45-086 Opole
    Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Szansa”, ul. Poprzeczna 3, 49-300 Brzeg
    Dom Dziecka, ul. Skarbowa 8, 47-200 Kędzierzyn-Koźle

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE:
    Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie, ul. Plebiscytowa 12, 41-705 Ruda Śląska
    Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku, ul. 11 Listopada 23, 42-100 Kłobuck
    Dom Dziecka w Rybniku, ul. Powstańców 44, 44-200 Rybnik

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE:
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Pogotowie Opiekuńcze", ul. Chemiczna 10A, 33-101 Tarnów
    Dom Dziecka nr 1, ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków
    Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Przyjazny Dom", ul. Chyszowska 3, 33-100 Tarnów

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE:
    Dom Dziecka, ul. Leśna 2, 39-451 Skopanie
    „Nasza Chata” Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu, Ostrów 674, 37-700 Przemyśl
    Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, ul. Grodzka 2, 38-400 Krosno

     

     

  • WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Dom Dzecka p.w.św Józefa Bolesławiec

    WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
    Nagroda główna: Dom Dziecka w Opolu

    WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
    Nagroda główna: Powiatowy Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie,Dom Dziecka w Jasienicy Górnej

    WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
    Nagroda główna: Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Olkusz

    WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
    Nagroda główna: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Tarnobrzeg


     

Organizatorem akcji jest Fundacja TAURON